Ülkemiz her alanda olduğu gibi sosyal güvenlik alanında da sürekli reformların yapıldığı çok dinamik bir süreç yaşamaktadır. Bağ-Kur, SSK, Emekli Sandığı kurumlarının kaldırılarak, Sosyal Güvenlik Kurumunun kurulması ve mevzuatın tek bir kanunla yeniden düzenlenmesi, işlemleri daha da karmaşık bir hale getirmiştir. Şirketimiz tarafından iş ve sosyal güvenlik alanında verilen danışmanlık hizmetleri aşağıda yer almaktadır: 

  • İş hukuku ve sosyal güvenlik mevzuatı konularında yazılı veya sözlü olarak talep edilen danışmanlık hizmetine ilişkin görüşlerin yazılı olarak en kısa zamanda iletilmesi,
  • Şirketin hazırlayacağı İş hukuku ve Sosyal Güvenlik konuları ile ilgili metinlerin incelenerek katkı sağlanması,
  • Şirket tarafından yazılı veya sözlü olarak talep edilen danışmanlık hizmetine ilişkin görüşlerin yazılı veya sözlü olarak en kısa zamanda iletilmesi,
  • Fesih, ihbar, kıdem, yıllık izin gibi uygulama ve mevzuata uygunluk danışmanlığı,
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumunca gerçekleştirilecek müfettiş incelemesi ve denetimlerde ortaya çıkabilecek yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesinin organizasyonunda danışmanlık yapılması,
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumunca gerçekleştirilecek işçi işveren uyuşmazlıklarında teknik yardımda bulunmak, iş mevzuatı uyarınca işverenin dikkat etmesi gereken hususları yazılı ve sözlü olarak bildirmek.

Danışmanlarımız

Hilmi Hilmioğlu

Hilmi Hilmioğlu

Uzun yıllar SGK ve Emeklilik konularında danışmanlık vermiş, alanında tanınan bir isim.
Fatih Parmaksız

Fatih Parmaksız

Kendisini radyo programlarında ve televizyon canlı yayınlarında görmeye alışık olduğumuz Fatih Parmaksız, MaliPusula.com'da sorularınızı bekliyor!
Kemal Levent

Kemal Levent

Kemal Levent, televizyon programlarının aranan danışmanı. Her pazartesi eTV'de yayınlanan programlarla adını duyurmuştur.
Ayla Umay

Ayla Umay

Ayla Umay, 1982 yılından bu yana çeşitli kurumlarda danışmanlık yapmaktadır.

Gurulize in app notification test

On the first anniversary of the Initiative, we're sharing more about how we're supporting publishers to build a stronger future for journalism.